Peruki naturalne – dlaczego są one tak wyjątkowe?

Zapewne od razu zgadli Państwo z jakiego materiału powstają tego typu systemy uzupełnień jak peruka naturalna. Zgadza się, ich główny materiał stanowią naturalne włosy, które zostały uprzednio wyhodowane, ścięte, poddane odpowiedniej obróbce celem nadania im pożądanych przez klienta cech szczególnych, a następnie przymocowane do bazy z monofilamentu przy pomocy wytrzymałych i estetycznych węzełków. Jeżeli chodzi o rodzimy rynek, to zauważamy na nim zainteresowanie pięcioma odmianami włosa naturalnego, a mianowicie: europejskim, chińskim, indyjskim, mongolskim oraz słowiańskim. Jak wynika z naszych obserwacji, konsumenci wykazują chęć posiadania peruk wykonanych przede wszystkim z odmiany słowiańskiej, na drugim miejscu plasują się pukle indyjskie, natomiast na trzecim – ich mongolska odmiana. Warto nadmienić, że nie zależnie od typu wszystkie one zachwycają niezwykłym wyglądem, elastycznością, naturalnym blaskiem, jak również wysoką odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak chociażby porywisty wiatr czy słoneczny skwar. 
Dlaczego rodzimi nabywcy tak chętnie sięgają po wyroby z włosia słowiańskiego oraz europejskiego? Podejrzewamy, że przemawia za tym ich ponadprzeciętna prezencja, bowiem dostępne są one przede wszystkim w modnych i dodających użytkownikowi uroku jasnych odcieniach. Jeżeli jednak wolą Państwo zdecydować się na perukę, która zachwycać będzie nieco ciemniejszym kolorem, warto sięgnąć po odmianę mongolską, która to dodatkowo z łatwością poddaje się zabiegom stylizacyjnym oraz zyskała sobie przychylność użytkowników głównie dzięki temu, że ryzyko przesuszenia się pukli i zwiększenia ich łamliwości na skutek stosowania dużych ilości substancji kosmetycznych jest minimalne.  

peruki naturalne


Jak wspominaliśmy już wcześniej, nieodłącznym elementem każdego wyrobu jest baza wykonana z materiału zwanego monofilamentem. Jej kolor i grubość sprawiają, że wręcz do złudzenia przypomina ona ludzką skórę, a dodatkowe mikroskopijne otwory ułatwiają odprowadzanie na zewnątrz nadmiaru łoju i ciepła, co jest szczególnie przydatne podczas gorących, słonecznych dni. Co równie ważne, nadmieniony materiał ma właściwości hipoalergiczne, a więc nawet przy codziennym noszeniu peruki nie będą występować jakiekolwiek podrażnienia czy reakcje alergiczne skóry głowy. Do bazy przytwierdzane są poza puklami włosów także elastyczne gumki, które znacznie ułatwiają zdejmowanie oraz zakładanie produktu.  Każdy z elementów oferowanych przez nas produktów wykonany został z największą pieczołowitością oraz dbałością o najmniejsze nawet detale, a więc mogą być Państwo przekonani, że będą one Państwu służyć przez długie miesiące lub nawet lata. Przyjrzyjmy się teraz rodzajom włosów, które możemy wybrać do zamawianej peruki.  

Naturalny włos – Virgin Hair

Pisaliśmy już o najbardziej typowych odmianach włosia oferowanego przez nasz salon, teraz przejdziemy z kolei do dokładniejszego zaprezentowania ich rodzajów. Białystok peruki naturalne – w białostockim salonie (woj. podlaskie)  wykorzystujemy dwa rodzaje włosów, z których pierwsze, nieco droższe, ale także częściej wybierane przez naszych konsumentów, noszą nazwę Virgin Hair. Są to włosy, które tak przed ścięciem jak i po nim nie były wystawione na działanie jakichkolwiek środków chemicznych, farbowanie, czy stylizację, co oznacza, że swoją strukturą, wyglądem i elastycznością w największym stopniu przypominać będą naturalnie wychodowaną fryzurę. Klientom doradzamy, by decydując się na opisywany typ pukli wybierali peruki relatywnie długie, najlepiej przekraczające swoją długością linię ramion. W takim wypadku uzyskany efekt będzie bowiem najkorzystniejszy, najbardziej elegancki i z pewnością przyciągnie zaciekawiony wzrok rodziny i znajomych.  

Naturalny włos – Remy hair

Drugą z odmian stosowanych przez naszych ekspertów są włosy typu Remy Hair, które to zostać mogą poddane obróbce przed ich przymocowaniem do peruki. Oznacza to, że mogą one zostać przefarbowane, skrócone, wizualnie pogrubione lub wystylizowane zgodnie z życzeniem klienta. Z uwagi na ten fakt, produkt nada się wręcz idealnie dla osób, które są już znudzone swoim obecnym uczesaniem i pragną wprowadzić zauważalne zmiany w swojej aparycji, podkreślając w pełniejszy sposób cechy wyglądu które czynią je niezwykłymi.  Na korzyść pukli typu Remy Hair przemawia także fakt, iż są one zauważalnie tańsze niż odmiana Remy Hair, a więc jeżeli Państwa budżet jest ograniczony, warto zdecydować się na tę właśnie opcję.  

Peruki naturalne – kto powinien po nie sięgnąć?

Peruki naturalne od lat są najpopularniejszym produktem wybieranym przez klientów naszego salonu. Nie powinno to dziwić, bowiem to właśnie tego typu system najtrudniej jest odróżnić od włosa naturalnego, a dodatkowo gwarantuje on bardzo wysoką żywotność i podatność na wszelkiej maści zabiegi stylizacyjne oraz konserwacyjne.  Jak wynika z naszych doświadczeń, jeżeli tylko konsument dbać będzie o nabyty wyrób w sposób odpowiedni,  może on mieć pewność, że będzie on mu służył przez kilka do kilkunastu miesięcy, a przy wyjątkowej dbałości – nawet do pięciu lat, co jest wynikiem nieosiągalnym w przypadku peruk syntetycznych. Dzięki temu przez długi okres czasu nie będziemy musieli dokonywać wymiany czy regeneracji systemu i ponosić z tego tytułu kosztów. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć będzie można na wysokiej jakości kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji lub też na akcesoria dostępne w naszym sklepie, które to sprawią, że Państwa peruka naturalna prezentować się będzie jeszcze okazalej i piękniej.  Pragniemy także nadmienić, że jeżeli wybrany stylu upięcia po pewnym czasie przestanie Państwu odpowiadać, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zlecić naszym ekspertom całkowite jej przemodelowanie, dodanie pasemek, skrócenie poszczególnych pukli, czy też ułożenie ich w sposób zgodny z najnowszymi trendami w sztuce perukarskiej i fryzjerskiej. Jesteśmy przekonani, że efekt, który zostanie Państwu zaprezentowany przejdzie wszelkie Państwa oczekiwania. Zadbamy także o Państwa komfort na każdym kroku realizacji zamówienia, bowiem od momentu wyboru odpowiadającego Państwu systemu do chwili jego wymodelowania czy regeneracji, wszystkie usługi będą Państwu świadczone w naszym białostockim salonie, co oznacza, że nie będą Państwo zmuszeni do zwracania się o pomoc do tradycyjnych fryzjerów czy stylistów – wszystkim zajmą się profesjonaliści z firmy Rokoko!

Peruki naturalne – dawka ciekawostek

peruka naturalna

Klienci często pragną uzyskać dodatkowe informacje o bazie stanowiącej swoistą podstawę ich systemu naturalnego, bowiem chcą oni mieć pewność, że będzie ona wykonana z materiałów równie wysokiej jakości co poszczególne pukle. Z przyjemnością informujemy, że w naszych systemach naturalnych wykorzystujemy wyłącznie mocowania wykonane z wiskozy, ażuru i substancji pochodnych, które to nie tylko doskonale trzymają się skóry głowy, nie przesuwają się i nie pękają przy regularnym użytkowaniu, ale także są w pełni hipoalergiczne, co z kolei oznacza, że nawet ich noszenie na co dzień nie będzie powodowało jakichkolwiek alergii, podrażnień, czy chorób skóry. Co równie ważne, nasze bazy posiadają niewielkie otwory na całej ich powierzchni, którymi to odprowadzane na zewnątrz są łój, pot oraz nadmiar ciepła. Zapewnia to doskonałą wentylację, szczególnie w gorące letnie dni, kiedy to z nieba leje się żar.  Miło jest nam także poinformować, że przed wprowadzeniem do katalogu, zarówno bazy jak i poszczególne pukle włosów poddawane są rygorystycznym testom, aby zagwarantować, że spełniają one wszystkie wymogi prawne oraz medyczne, natomiast ich stosowanie nie będzie stwarzało zagrożenia dla użytkownika.
Jeżeli po nabyciu peruki naturalnej będą Państwo chcieli ją dodatkowo upiększyć, chętnie zaprezentujemy Państwu katalogi, w których to znajdują się najpopularniejsze obecnie akcesoria dodatkowe i upiększające, takie jak turbany oraz dopinki. To właśnie dzięki nim będą Państwo mogli znacznie podnieść walory estetyczne zakupionego produktu, sprawiające, że od Państwa nowego uczesania trudno będzie oderwać wzrok!

Naturalne włosy – czy warto?

Już podczas pierwszej wizyty informujemy naszych konsumentów, iż peruki i systemy uzupełnień, które powstają na bazie włosia naturalnego są zauważalnie droższe od ich syntetycznych odpowiedników – są jednak ku temu powody. Konsumenci, którzy przebyli inwazyjny zabieg chemioterapii lub też  od wielu lat zmagają się z problemami z wypadającymi lub nadmiernie przerzedzającymi się włosami otrzymują bowiem produkt, który doskonale wpasowuje się w ich preferencje oraz spełni wszystkie ich oczekiwania. Nie tylko bowiem sprawi on, że ubytki samodzielnie wyhodowanej fryzury nie będą tak widoczne, ale także zapewni pełen komfort użytkowania bez ryzyka wykształcenia się jakichkolwiek alergii czy podrażnień. Co równie istotne, nasze peruki naturalne należą do najbardziej wytrzymałych na rynku, a więc jeżeli tylko będą one regularnie pielęgnowane przy wykorzystaniu zaleconych przez naszych ekspertów środków konserwacyjnych i medycznych,  będą Państwo mieli pewność, że posłużą one Państwu przez wiele długich miesięcy lub nawet lat – i to w sytuacji, gdy będą one użytkowane regularnie!

Peruki naturalne zjednały nam szerokie grono stałych klientów, którzy to informowali nas po zakupie, że są zachwyceni swoim nowym wyglądem i zgłaszali się po dodatkowe usługi, takie jak zmiana stylizacji czy też regeneracja nieco sfatygowanego już wyrobu. Z przyjemnością wszystkie te czynności wykonamy także dla Państwa!  

Co wybrać –  peruki naturalne czy system naturalny wykonywany na zamówienie?

peruki naturalne sklep

W przypadku wielu naszych klientów miejsce ma sytuacja, kiedy to na skutek przebytej choroby, uwarunkowań genetycznych, czy w końcu działania czynników zewnętrznych nie jest możliwe przywrócenie włosom ich naturalnej gęstości, sprężystości, czy blasku. Niektórzy  decydują się wtedy na dość drastyczne kroki, a więc stosowanie rozlicznych substancji medycznych, które nie pozostają obojętne organizmowi lub też na poddanie się inwazyjnym zabiegom, w tym – przeszczepowi włosów. Niestety, żadne z tych rozwiązań nie jest gwarancją stuprocentowej skuteczności i przywrócenia fryzurze uprzedniego splendoru. Na szczęście istnieje także trzecia, o wiele bardziej efektywna alternatywa, którą to oferuje swoim klientom białostocka filia firmy Rokoko. W naszym asortymencie szczególne miejsce zajmują systemy uzupełnień powstające w stu procentach z włosia naturalnego, dzięki którym znów poczują się Państwo pięknie i młodo, a na Państwa głowie zagości burza zdrowych, lśniących i elastycznych włosów! Z doświadczenia stwierdzić możemy, że są one rozwiązaniem o wiele korzystniejszym niż peruki wykonywane na zamówienie, w przypadku których zamówienie składa się wyłącznie w oparciu o ilustracje w katalogu, natomiast po ich wykonaniu i odebraniu przez klienta konieczny jest ich zakup, nawet w sytuacji, gdy nie do końca odpowiadają one Państwa preferencjom lub też najzwyczajniej w świecie zupełnie nie pasują do kształtu Państwa twarzy. Postanowiliśmy przygotować krótkie zestawienie, w ramach którego dokonamy porównania peruk i systemów naturalnych z tymi przygotowywanymi na zamówienie. Zapraszamy!