Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy na łamach naszego portalu, poza perukami wykonanymi z włosia naturalnego, trzon naszej oferty stanowią produkty bazujące na wykorzystaniu wzmocnionych włókien syntetycznych charakteryzujących się względną żywotnością oraz podatnością na niektóre rodzaje zabiegów pielęgnacyjnych. W ramach niniejszego wpisu pragniemy przyjrzeć się im nieco bliżej i przybliżyć Państwu ich specyfikę. Wiele osób sięga właśnie po takie peruki z uwagi na fakt, iż są one przede wszystkim tańsze niż peruki z włosa naturalnego, a dodatkowo nie wymagają szczególnie złożonej pielęgnacji. Katalog systemów syntetycznych jest tym, który w przypadku salonu perukarskiego Rokoko rozrasta się najszybciej, stanowiąc niemalże gwarancję, że będą Państwo mieli możliwość wyboru z szerokiego asortymentu produktu, który idealnie będzie dopasowany do Państwa aparycji oraz potrzeb – zarówno estetycznych jak i użytkowych. Znaczna część oferowanych przez nas peruk sztucznych powstaje z wytrzymałego i przypominającego do złudzenia włosie naturalne włókna, które nosi nazwę „kanekalon”. Cieszy się ono ogromną popularnością nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą, ponieważ eksperci szybko zauważyli, że w jego przypadku stosunek ceny do jakości jest bardzo korzystny, dzięki czemu wręcz idealnie nadaje się do wyrobu peruk, które będą mogły ich właścicielom służyć przez dłuższy okres czasu. W trakcie pielęgnacji tego typu peruk należy mieć na uwadze fakt, iż włos syntetyczny nie może być mocno modelowany ani farbowany ze względu na swoje właściwości, które są odmienne w przypadku włosa naturalnego.

Peruki syntetyczne Białystok
Peruki syntetyczne Białystok

Co przemawia za kupnem peruki sztucznej?

Powodów jest mnóstwo… my natomiast pozwolimy sobie przywołać kilka z nich:  

 • Dzięki zastosowanym wysokiej jakości włóknom, odróżnienie produktu syntetycznego od naturalnego uczesania jest niezwykle trudne,  
 • Wysoka żywotność produktu i jego odporność na działanie czynników zewnętrznych sprawiają, że częstotliwość konserwacji może zostać ograniczona do minimum,  
 • Częste czyszczenie nie odbija się w sposób negatywny na wyglądzie peruki,  
 • Wyrób taki jest znacznie tańszy od swojego naturalnego odpowiednika.  

Perukarnia Rokoko oferuje swoim klientom peruki syntetyczne wykonane z takich włókien jak:  

Futura – włókno to należy do najwytrzymalszych na rynku, co oznacza, że nie są mu straszne uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, popularność wśród klientów zyskało sobie także z uwagi na fakt, iż jest ono odporne na bardzo wysokie temperatury, dzięki czemu modelowanie przy wykorzystaniu prostownic, lokówek, czy suszarek wyrobów wykonanych z rzeczonego materiału nie doprowadzi do ich uszkodzenia. Nasi klienci chwalą włókno Futura także za to, że niezależnie od kąta padania światła, wyglądają one niemalże identycznie jak włosie naturalne, co sprawia, że nawet wprawne oko będzie miało znaczny problem z odróżnieniem systemu uzupełnień od uczesania w stu procentach naturalnego. Włókna Futura łatwo poddają się farbowaniu i stylizacji, pamiętać jedynie należy, aby w tym celu stosować produkty profesjonalne (w tym zalecone przez naszych ekspertów), nie natomiast te dostępne w drogeriach i supermarketach, bowiem mogą one uszkadzać strukturę materiału.  
Modacrylic oraz Kanekalon – jest to drugie z najpopularniejszych włókien syntetycznych dostępnych w naszej ofercie. Z uwagi na fakt, iż jego bazę stanowi akryl wzbogacany polimerami, peruki wykonane z tego materiału trudno uszkodzić nawet w sytuacji, gdy są one często zakładane i zdejmowane czy rozciągane. Peruki wykonane z podanego materiału wyglądają nad wyraz okazale i spektakularnie, niezależnie od tego, dla której płci czy grupy wiekowej zostaną wykonane. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku produktów bazujących na włóknie Futura, peruki z Modacrylic możemy dowoli farbować, stylizować, czy też zmieniać sposób ich upięcia. Jeżeli nie są Państwo przekonani, czy będą Państwo w stanie dokonać tego samodzielnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić o pomoc naszych specjalistów, którzy z przyjemnością wykonają dla Państwa usługi pielęgnacyjnych i konserwacyjnych. Salon z perukami w Białymstoku zaprasza – peruka syntetyczna Białystok, woj. podlaskie. 

W jaki sposób należy dbać o peruki syntetyczne?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, jednakże po zakupie produktu, którego bazę stanowią pukle włókien sztucznych mocowanych do bazy monofilamentowej, konieczna jest jego regularna i odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim należy pamiętać, aby do prania wyrobu syntetycznego nie wykorzystywać produktów, które zwyczajowo stosujemy do pielęgnacji własnej fryzury, bowiem mogą one nieodwracalnie uszkodzić naszą perukę. Należy zadbać także o odpowiedni dobór narzędzi pielęgnacyjnych – eksperci zalecają, by  w tym celu stosować szczotki lub grzebienie legitymujące się dużym rozstawem ząbków oraz znaczną miękkością. Pozwoli to zapobiec nadmiernemu rozciąganiu oraz przypadkowemu rozrywaniu węzełków, przy pomocy których poszczególne pukle mocowane są do monofilamentowej bazy.

Peruki sztuczne – doradzamy jak je myć i pielęgnować  

Na przestrzeni lat zauważyliśmy, że pielęgnacja peruk syntetycznych, mimo że na pierwszy rzut oka wydawać się może wręcz banalna, osobom niezaznajomionym z tematyką przysporzyć może nie lada problemów. Dlatego też postanowiliśmy poświęcić temu zagadnieniu oddzielną sekcję naszego portalu. Zalecanym pierwszym krokiem jest zamoczenie wyrobu syntetycznego w misce z letnią wodą. Utarło się, że aby nie uszkodzić poszczególnych włókien, jej temperatura nie powinna być wyższa niż 20 stopni Celsjusza. Działanie to umożliwi usunięcie zarówno z zewnętrznej jak i wewnętrznej części peruki nagromadzonego podczas użytkowania łoju, kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Następnie, gdy peruka jest już wilgotna, możemy na nią nałożyć szampon, a następnie odżywkę. Produkty należy delikatnie wcierać w poszczególne pukle, bez szarpania. Szampon rozpuści zaschnięte nieczystości, natomiast ponowne namoczenie peruki w misce z wodą sprawi, że będzie ona niemalże tak czysta jak w momencie, kiedy ją nabywaliśmy. Po zakończeniu procedury czyszczenia, produkt owińmy szczelnie ręcznikiem tak, aby możliwe było usunięcie nadmiaru wilgoci z jej powierzchni. Aby upewnić się, że wyrób jest całkowicie suchy, pozostawmy go na wieszaku lub stojaku przez kilka godzin do samoistnego wyschnięcia, co nie tylko sprawi, że woda szybciej z niego odparuje, ale także zagwarantuje brak jakichkolwiek niepożądanych zagnieceń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na całościową prezencję produktu.  

Peruki syntetyczne – jak przedstawia się ich żywotność?

Peruka syntetyczna krótka
Peruka syntetyczna krótka

Peruki syntetyczne to produkty należące do ścisłej czołówki wyrobów wybieranych przez naszych konsumentów. Są oni wręcz zachwyceni jakością ich wykonania, za którą to dodatkowo nie stoi wysoka cena. Nic więc dziwnego, że konsumenci tak często porzucają pomysł nabycia produktu w pełni naturalnego na rzecz jego syntetycznego odpowiednika. Ze swojej strony pragniemy zapewnić, że podjętej decyzji nie będą Państwo żałować, bowiem białostocki salon peruk oferuje swoim klientom wyłącznie najlepsze systemy, które to dodatkowo wykonane są z materiałów w stu procentach hipoalergicznych, co oznacza, że nawet ich codzienne użytkowanie nie grozi alergiami czy podrażnieniami skóry głowy.  Na pewno z równie wielką radością przyjmą Państwo do wiadomości fakt, że zamawiając w naszym salonie produkt syntetyczny, mogą Państwo ubiegać się o refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia, która na chwilę obecną wynosi 250 złotych.

Certyfikaty CE na peruki

Z przyjemnością informujemy, że nasza filia posiada wszelkie niezbędne i wymagane obowiązującymi przepisami polskiego prawa certyfikaty i licencje, które zaświadczają, że swoją działalność gospodarczą prowadzimy w pełni legalnie, a także – że swoim klientom oferujemy wyłącznie to, co najlepsze, a więc wyroby powstające z najlepszych materiałów, a dodatkowo w pełni bezpieczne dla osób je noszących. W przypadku zakupu peruk syntetycznych lub naturalnych z naszego sklepu, o podrażnieniach czy alergiach po prostu nie może być mowy! Każdy z produktów wprowadzanych do naszej oferty jest wcześniej poddawany rygorystycznym testom, które mają za zadanie określić, czy spełnia on wszystkie normy bezpieczeństwa i jakości wykonania oraz, czy będzie mógł być bez żadnych problemów użytkowany przez kilka lub nawet kilkanaście kolejnych miesięcy. W białostockim salonie Rokoko nie dyskryminujemy nikogo – doskonałe wyroby znajdą tu dla siebie zarówno przedstawicielki płci pięknej, panowie, dzieci, jak i osoby starsze.  Zapraszamy – nasze drzwi są dla Państwa zawsze otwarte!

Perukarnia w Białymstoku to przede wszystkim:

 • Ponadprzeciętnie duży wybór systemów naturalnych oraz syntetycznych,  
 • Duża dowolność w kwestii wyboru stylu, koloru i sposobu upięcia produktu,  
 • Asortyment obejmujący wyroby wyłącznie najlepszych producentów na świecie,
 • Peruka syntetyczna posiada włosie, włókna i bazy z najlepszych materiałów,   
 • Szansa przymiarki produktu przed finalizacją zamówienia,
 • Doświadczony zespół ekspertów,
 • Szeroki wachlarz dostępnych produktów do pielęgnacji i stylizacji peruk.  

Korzystne ceny i pełen profesjonalizm – oto co nas wyróżnia!

Mimo że nasz asortyment jest bardzo szeroki i uznawany przez wielu za jeden z najbardziej konkurencyjnych na rynku, to jednak szczególnie upodobaliśmy sobie systemy uzupełnień włosów wykonywanych z włosia naturalnego oraz z włókien syntetycznych. W ramach tej sekcji naszego portalu pragniemy nieco przybliżyć Państwu specyfikę produktów naturalnych, bowiem to właśnie one z roku na rok zyskują na popularności, natomiast ich dość wysoka cena nie odstrasza konsumentów poszukujących możliwie najwyższej jakości połączonej z zachwycającą wręcz żywotnością.