Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy na łamach naszego portalu, poza perukami wykonanymi z włosia naturalnego, trzon naszej oferty stanowią produkty bazujące na wykorzystaniu wzmocnionych włókien syntetycznych charakteryzujących się wysoką żywotnością oraz podatnością na wszelkiej maści zabiegi pielęgnacyjne. W ramach niniejszego wpisu pragniemy przyjrzeć się im nieco bliżej i przybliżyć Państwu ich specyfikę. Wiele osób sięga właśnie po takie systemy uzupełnień z uwagi na fakt, iż są one niezwykle wytrzymałe, a także mogą być dowolną ilość razy układane i farbowane. Oznacza to, że w dowolnej chwili, gdy uznamy że dana stylizacja już nam nie odpowiada, możemy ją zmienić na nową bez obawy, że zaszkodzi to naszej peruce. Co więcej, to właśnie katalog systemów syntetycznych jest tym, który w przypadku salonu perukarskiego Rokoko rozrasta się najszybciej, stanowiąc niemalże gwarancję, że będą Państwo mieli możliwość wyboru z szerokiego asortymentu produktu, który idealnie dopasowany będzie do Państwa aparycji oraz potrzeb – zarówno estetycznych jak i użytkowych. Znaczna część oferowanych przez nas wyrobów sztucznych powstaje z wytrzymałego i przypominającego do złudzenia włosie naturalne włókna, które to nosi nazwę „kanekalon”. Cieszy się ono ogromną popularnością nie tylko w naszym kraju ale i za granicą, ponieważ eksperci szybko zauważyli, że w jego przypadku stosunek ceny do jakości jest ponadprzeciętnie wysoki, dzięki czemu wręcz idealnie nadaje się do wyrobu peruk, które będą mogły ich właścicielom służyć przez długie miesiące lub nawet lata. Jeżeli dana fryzura się Państwu znudzi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawitać w progi naszego salonu i zlecić naszym profesjonalistom usługę stylizacji, modelowania, czy koloryzacji fryzury – z radością pomogą oni Państwu w zmianie wyglądu, a dodatkowo sama ta usługa przebiegnie nie tylko w komfortowych warunkach, ale i nie nadwyręży Państwa portfela!  

Co przemawia za kupnem peruki sztucznej?

Powodów jest mnóstwo…my natomiast pozwolimy sobie przywołać kilka z nich:  

 • Dzięki zastosowanym wysokiej jakości włóknom, odróżnienie produktu syntetycznego od naturalnego uczesania jest niezwykle trudne,  
 • Wysoka żywotność produktu i jego odporność na działanie czynników zewnętrznych sprawiają, że częstotliwość konserwacji może zostać ograniczona do minimum,  
 • Farbowanie ani częste czyszczenie nie odbijają się w sposób negatywny na wyglądzie systemu,  
 • Wyrób taki jest znacznie tańszy od swojego naturalnego odpowiednika.  

Salon Rokoko oferuje swoim klientom peruki syntetyczne wykonane z takich włókien jak:  

Futura – włókno to należy do najwytrzymalszych na rynku, co oznacza, że nie są mu straszne uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, popularność wśród klientów zyskało sobie także z uwagi na fakt, iż jest ono odporne na bardzo wysokie temperatury, dzięki czemu modelowanie przy wykorzystaniu prostownic, lokówek, czy suszarek wyrobów wykonanych z rzeczonego materiału nie doprowadzi do ich uszkodzenia. Nasi klienci chwalą włókno Futura także za to, że niezależnie od kąta padania światła wyglądają one niemalże identycznie jak włosie naturalne, co sprawia, że nawet wprawne oko będzie miało znaczny problem z odróżnieniem systemu uzupełnień od uczesania w stu procentach naturalnego. Włókna Futura łatwo poddają się farbowaniu i stylizacji, pamiętać jedynie należy, aby w tym celu stosować produkty profesjonalne (w tym zalecone przez naszych ekspertów), nie natomiast te dostępne w drogeriach i supermarketach, bowiem mogą one uszkadzać strukturę materiału.  
Modacrylic oraz Kanakelon – jest to drugie z najpopularniejszych włókien syntetycznych dostępnych w naszej ofercie. Z uwagi na fakt, iż jego bazę stanowi akryl wzbogacany polimerami, peruki wykonane z rzeczonego materiału trudno uszkodzić nawet w sytuacji, gdy są one często zakładane i zdejmowane czy rozciągane. Peruki wykonane z nadmienionego materiału wyglądają nad wyraz okazale i spektakularnie, niezależnie od tego dla przedstawicieli której płci czy grupy wiekowej zostaną wykonane. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku produktów bazujących na włóknie Futura, peruki z Modacrylic możemy do woli farbować, stylizować, czy też zmieniać sposób ich upięcia. Jeżeli nie są Państwo przekonani, czy będą Państwo w stanie dokonać tego samodzielnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić o pomoc naszych specjalistów, którzy z przyjemnością wykonają dla Państwa szeroki wachlarz usług pielęgnacyjnych i konserwacyjnych. Salon z perukami w Białymstoku zaprasza – peruka syntetyczna Białystok, woj. podlaskie. 

W jaki sposób należy dbać o peruki syntetyczne?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, jednakże po zakupie produktu, którego bazę stanowią pukle włókien sztucznych mocowanych do bazy monofilamentowej, konieczna jest jego regularna i odpowiednia pielęgnacja. Pamiętać przede wszystkim należy, aby do mycia, czyszczenia i modelowania wyrobu nie wykorzystywać produktów, które zwyczajowo stosujemy do pielęgnacji własnej fryzury, bowiem mogą one nieodwracalnie uszkodzić nasz system. Zadbać należy także o odpowiedni dobór narzędzi pielęgnacyjnych – eksperci zalecają, by  w rzeczonym celu stosować szczotki lub grzebienie legitymujące się dużym rozstawem ząbków oraz znaczną miękkością. Pozwoli to zapobiec nadmiernemu rozciąganiu oraz przypadkowemu rozrywaniu węzełków, przy pomocy których poszczególne pukle mocowane są do monofilamentowej bazy.   

Peruki sztuczne – doradzamy jak je myć i pielęgnować  

Na przestrzeni lat zauważyliśmy, że pielęgnacja peruk syntetycznych, mimo że na pierwszy rzut oka wydawać się może wręcz banalna, osobom niezaznajomionym z tematyką przysporzyć może nie lada problemów. Dlatego też postanowiliśmy poświęcić temu zagadnieniu oddzielną sekcję naszego portalu. Zalecanym pierwszym krokiem jest zamoczenie wyrobu syntetycznego w misce z letnią wodą. Utarło się, że aby nie uszkodzić poszczególnych włókien, jej temperatura nie powinna być wyższa niż 20 stopni Celsjusza. Działanie to umożliwi usunięcie zarówno z zewnętrznej jak i wewnętrznej części peruki nagromadzonego podczas użytkowania łoju, kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Następnie, gdy peruka jest już wilgotna, możemy na nią nałożyć odżywkę, a następnie szampon, który należy delikatnie wcierać w poszczególne pukle. Substancja rozpuści zaschnięte nieczystości, natomiast ponowne namoczenie systemu w misce z wodą sprawi, że będzie on niemalże tak czysty jak w momencie, kiedy go nabywaliśmy. Po zakończeniu procedury czyszczenia, produkt owińmy szczelnie ręcznikiem, tak aby możliwe było usunięcie nadmiaru wilgoci z jej powierzchni. Aby upewnić się, że wyrób jest całkowicie suchy, pozostawmy go na wieszaku lub stojaku przez kilka godzin, co nie tylko sprawi, że woda szybciej z niego odparuje, ale także zagwarantuje brak jakichkolwiek niepożądanych zagnieceń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na całościową prezencję produktu.  

Peruki syntetyczne – jak przedstawia się ich żywotność?

peruki_syntetyczne

Peruki syntetyczne to produkty należące do ścisłej czołówki wyrobów wybieranych przez naszych konsumentów. Są oni wręcz zachwyceni jakością ich wykonania, za którą to dodatkowo nie idzie niebotyczna cena. Nic więc dziwnego, że konsumenci tak często porzucają pomysł nabycia produktu w pełni naturalnego na rzecz jego syntetycznego odpowiednika. Ze swojej strony pragniemy zapewnić, że podjętej decyzji nie będą Państwo żałować, bowiem białostocki salon Rokoko oferuje swoim klientom wyłącznie najlepsze systemy, które to dodatkowo wykonane są z materiałów w stu procentach hipoalergicznych, co oznacza, że nawet ich codzienne użytkowanie nie grozi alergiami czy podrażnieniami skóry głowy.  Na pewno z równie wielką radością przyjmą Państwo do wiadomości fakt, że obecnie zamawiając w naszym salonie produkt syntetyczny, mogą Państwo ubiegać się o refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia, która w chwili obecnej wynosi niemało – aż 250 złotych!

Certyfikaty CE na peruki

Z przyjemnością informujemy, że nasza filia posiada wszelkie niezbędne i wymagane obowiązującymi przepisami polskiego prawa certyfikaty i licencje, które to zaświadczają, że swoją działalność gospodarczą prowadzimy w pełni legalnie, a także – że swoim klientom oferujemy wyłącznie to co najlepsze, a więc wyroby powstające z najlepszych materiałów, a dodatkowo w pełni bezpieczne dla osób je noszących. W przypadku zakupu peruk syntetycznych lub naturalnych z naszego sklepu, o podrażnieniach czy alergiach po prostu nie może być mowy! Każdy z produktów wprowadzanych do naszej oferty jest wcześniej poddawany rygorystycznym testom, które mają za zadanie określić, czy spełnia on wszystkie normy bezpieczeństwa i jakości wykonania oraz czy będzie mógł być bez jakichkolwiek problemów użytkowany przez kilka lub nawet kilkanaście kolejnych miesięcy. W białostockim salonie Rokoko nie dyskryminujemy nikogo – doskonałe wyroby znajdą tu dla siebie zarówno przedstawicielki płci pięknej, panowie, dzieci, jak i osoby starsze.  Zapraszamy – nasze drzwi są dla Państwa zawsze otwarte!

Salon Rokoko w Białymstoku to przede wszystkim:

 • Ponadprzeciętnie duży wybór systemów naturalnych oraz syntetycznych,  
 • Duża dowolność w kwestii wyboru stylu, koloru i sposobu upięcia produktu,  
 • Asortyment obejmujący wyroby wyłącznie najlepszych producentów na świecie,
 • Peruka syntetyczna posiada włosie, włókna i bazy z najlepszych materiałów,   
 • Szansa przymiarki produktu przed finalizacją zamówienia,
 • Doświadczony zespół ekspertów,
 • Szeroki wachlarz dostępnych produktów do pielęgnacji i stylizacji peruk.  

Korzystne ceny i pełen profesjonalizm – oto co nas wyróżnia!

Mimo, że nasz asortyment jest ponadprzeciętnie szeroki i uznawany jest przez wielu za jeden z najbardziej konkurencyjnych na rynku, to jednak najbardziej upodobaliśmy sobie systemy uzupełnień włosów wykonywane z włosia naturalnego oraz z włókien syntetycznych. W ramach tej sekcji naszego portalu pragniemy przybliżyć Państwo nieco specyfikę produktów naturalnych, bowiem to właśnie one z roku na rok zyskują na popularności, natomiast ich dość wysoka cena nie odstrasza konsumentów poszukujących najwyższej możliwej jakości połączonej z zachwycającą wręcz żywotnością.