Możliwość refundacji peruki  

Wszystkich klientów zainteresowanych skorzystaniem z naszych usług pragniemy poinformować, że dzięki ustanowionej przez Narodowy Fundusz Zdrowia refundacji, pacjenci nie będą zmuszeni do ponoszenia całego kosztu nabytej peruki naturalnej lub jej alternatywy wykonanej z włókien syntetycznych. Oznacza to zauważalne oszczędności i możliwość przeznaczenia części sumy pieniędzy, którą w przeciwnym wypadku wydalibyśmy na perukę, na eleganckie dodatki, produkty do stylizacji i pielęgnacji, czy w końcu – na modelowanie wyrobu w naszym salonie.

Peruki sztuczne i wykonane z włosa naturalnego uznane zostały za środek wspomagający leczenie i ujęte pod numerem identyfikacyjnym P.093.

W chwili obecnej ustalony limit na refundację peruki wynosi 250 złotych. Oznacza to, że w sytuacji, gdy zdecydujemy się na nabycie produktu, którego cena jest równa lub niższa od nadmienionego limitu, NIE PONIESIEMY ŻADNYCH KOSZTÓW nabycia peruki. Oczywiście, gdy podejmiemy decyzję o zakupie wyrobu znacznie droższego, będziemy musieli liczyć się z nadszarpnięciem domowego budżetu, jednakże również w tej sytuacji całkowitą sumę do zapłaty będzie można obniżyć o 250 zł, co jest kwotą niemałą. Poniżej znaleźć można wzór, dzięki któremu obliczą Państwo, jaką część wydatku na perukę syntetyczną lub wykonaną z włosa naturalnego pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia:

Cena nabywanego systemu: 700 złotych
Obecny limit refundacji NFZ: 250 złotych
Kwota do zapłaty: 700 – 250 = 450 złotych

Przebieg procedury refundacyjnej

Od dnia 4 marca 2014 roku obowiązuje załącznik numer 8 do rozporządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, który określa graniczny limit refundacji na peruki (środki wspomagające leczenie) oraz reguluje zasady, na których pacjent może się ubiegać o takie wsparcie finansowe. W dokumencie stwierdza się, że możliwość składania wniosku na zwrot kosztów nabytych środków występuje raz na 12 miesięcy, licząc od momentu wystawienia odpowiednich zaświadczeń przez lekarza  prowadzącego.

Załącznik numer 8 reguluje także specjalizacje, których przedstawiciele mogą wystawiać zaświadczenia o konieczności skorzystania przez pacjenta ze środków wspomagających leczenie. W chwili obecnej są to:  

  • Wenerologia,
  • Radioterapia onkologiczna,
  • Onkologia kliniczna,
  • Onkologia dziecięca,
  • Hematologia,
  • Hematologia dziecięca,
  • Ginekologia onkologiczna,
  • Dermatologia,
  • Chirurgia onkologiczna,
  • Chirurgia ogólna,
  • Chirurgia dziecięca.

Bazując na naszej wieloletniej obecności w branży oraz zgromadzonych doświadczeniach możemy stwierdzić, że w przypadku osób, które zmagają się z nadmiernym przerzedzaniem się włosów, ich zbyt szybkim wypadaniem, czy też osłabieniem struktury wewnętrznej, składane wnioski rozpatrywane są w znacznej większości przypadków pozytywnie.

Po przesłaniu i rozpatrzeniu wniosku wystarczy już tylko potwierdzić go w jednym z oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia, które są zlokalizowane na terenie całego kraju. Firma Rokoko nawiązała współpracę ze wszystkimi oddziałami NFZ, a więc o zwrot poniesionych kosztów ubiegać się można niezależnie od miejsca zamieszkania. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania lub wątpliwości, zachęcamy do zapoznania się z treścią strony http://www.nfz-bialystok.pl/. Szczegółowe informacje mogą Państwo także uzyskać, odwiedzając filię Narodowego Funduszu Zdrowia w godzinach pracy, a więc w dni robocze pomiędzy 8 a 16. ZACHĘCAMY DO ZAZNAJOMIENIA SIĘ Z NASZĄ STALE AKTUALIZOWANĄ OFERTĄ PERUK I SYSTEMÓW UZUPEŁNIEŃ!